Teksti Origjinal

Erdhi koha te them
ne sy kot lotove une
e di si aktore ti ke qa
e kam dit po skam ba
za.?.(2 her)

ref:
Qaj aktore qaj qaj
mbushu me vaj para
tjerve veq po qan
e para tjerve po me shan.

Qaj aktore qaj qaj
mbushu me vaj se
moti e kam kuptu
me qfar fore lun me mu.

Ke tentu mem mashtru
shoket tu me kan tregu
paske dasht me ba shaka
e ne fund nga un me u'nda(2 her)

ref:
Qaj aktore qaj qaj
mbushu me vaj para
meje veq po qan
para tjerve veq po shan.

Qaj aktore qaj qaj
mbushu me vaj se
moti e kam kuptu
me qfar fore lun me mu(2 her ref.)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020