Teksti Origjinal

te harrosh dashnine e vjeter
spaska qene kollaj
aman spaska qene kollaj
perveq teje nuk kam tjeter
veq te laj e thaj aman
veq te laj e thaj

une e shkreta si durova
zemra ime pikon gjak
dhe ni here qe dashurova qenka shkru
me qene pafat.

oh sevda more sevda
posi qenka kjo dynja
fati i keq
qe na ka ra
oh qenka shkru per
me u nda.

perserite kengen edhe ni here.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020