Teksti Origjinal

Buja: qaa... qa i ka thon VZ-ja bujes? qaaaa?
Vz: 1 cigare shkon mas bukes?
qaa bre?
buja: qaa bre?/.. qa i ka thon Vz-ja Bujes?qaaaa?
Vz: Ni Cigar shkon mas bukes x3.

1.Buja./

Ulna ha buk i rrasi brit
ni cigare meniher se jom i ngit
ama ni qibrit ose ni shkrebs
se um ka mar malli ket qim nanen bre fort me dhez
po kjo qim nane spo dhezka
kur tum hargjitet ni cigare meniher qitet tjetra
se nuk e rrok pa e dhez bile pak pa tymu
e nese nuk je duhongji un tkisha lut mos me ngu
sa per me kritiku e kritokojna na veten
sa per me vertetu kontrrolloma paqeten
at`her e sheh e vren qe krejt i kum pi
tani munesh mu bind qe jom duhoooongji..

Ref:

Buja: qaa... qa i ka thon VZ-ja bujes? qaaaa?
Vz: 1 cigare shkon mas bukes?
qaa bre?
buja: qaa bre?/.. qa i ka thon Vz-ja Bujes?qaaaa?
Vz: Ni Cigar shkon mas bukes x3

Vz.

Dora n`zemer Cigarja pa emer
e filtrume qe dheze ti temen
ta then rakin , ta hek marakin
nese ki probleme , problemet shukatin
o bore a pati a qa kari ki
me arddh punna edhe kaqak une pi
un nuk di? ndalohet duhani
une i qi nonen e dhezi midis spitali
i kalli pacienta doktorat i tymosi
motrat medicionale me gac un i sosi
Mafiozi repovat tu pi cigare
si n'klas t'par tu lexu abetare
pa hajgare ni cigare shkon mas bukes
veq ni beat n`mikrofon edhe nera bujes
Nera tu rrit!

Ref:

Buja: qaa... qa i ka thon VZ-ja bujes? qaaaa?
Vz: 1 cigare shkon mas bukes?
qaa bre?
buja: qaa bre?/.. qa i ka thon Vz-ja Bujes?qaaaa?
Vz: Ni Cigar shkon mas bukes x3

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021