Teksti Origjinal

Capital T:
1 2 3 mike check
K
is another rapstar
with a big queen is here

Adelina:
Nje mengjes kure dot me zgjoj njeri
jo nuk do takoj nje mengjes kure do
te me vish shpirti ri do te merdhi
fryma n`ozom do te shpoj nje vrime
ne zemren tonë nje Mengjes me shum publik
me shum publik e asnje mik

Capital T:
noshta ni mengjes ko mu qu me shum stres
veten pe ves a kom ven a qysh po mes
preukopimi ndryshimi edhe dyshimi jane vjen
kur po nina ftoft e spo muj me gjet ven
me kejt po rri i shlir e kur po vjen koha e shtir
kerkon nuk pe kom ngat e ku met shoqnia e mir
jeni njerz pa karakter e un qdo her me ta fer
po shoh njerz pa kriker e kan lshu kejt n'ler

Ref...(2)
Nën Jorgan fute kokën nen jorgan tërë boten
o mjeran ja le hallin tokes syt e ballit

Capital T
E qoj zonin po bertas per opinjon pulik
po du me thon ni mesazh per opinjon kritik
njeri pa iluzion pse nuk pe kupton
shum labil e pas stil e pa vler perfundon (ëëë)

Adelina:
Seshte vera si dikur e a dimri me nuk eshte burr Limunaka iluzjon e tu pa qmimi na ra
qmimi na ra si kanaqe ndrydhemiii
me berryla shtyhemi si fjala bjen dakiki
i fundit thua vjen

Ref...(2)
Nën Jorgan fute kokën nen jorgan tërë boten
o mjeran ja le hallin tokes syt e ballit

CapiTal T
i hup kuptimi edhe besimi edhe dashnia edhe argtimi
na veq po nimi edhe po dimi per RAP po folim kur po shimi
kush i ka fajet, problemet kurr nuk po kryhen
un po foli nkasj ksaj teme ku kejt senet po shtyhen
ftoft si dimer veres spe sho qel asni der
kerkun dashni spo vjen er e asni njeri mo nuk ka vler
pa raspekt n'asni meter maserioz se me seter
neser pe shkruj leter te vjeter nuk ka tjeter here (hehe)

Ref...(3)
Nën Jorgan fute kokën nen jorgan tërë boten
o mjeran ja le hallin tokes syt e ballit

Capital T:
yo two thousand and eight
2 high records

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020