Teksti Origjinal

Vendin e ke o shpirt ti ktu
e sduhet kur ti tjerete me i ndegju
mundohen o zemer me na nda
tan bota o munafik jan be

ref: Boll rena te kan fol
e boll te kan mashtru
boll o shpirti jem tjeret ma i ke ngu

Te lutem mos i beso askujt
e Zotit i lutem per me te rujt
rahatin na prishi syni i kec
i ndajten dy zemra vec e vec

ref: Boll rena te kan fol
e boll te kan mashtru
boll o shpirti jem tjeret ma i ke ngu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020