Teksti Origjinal

Sa here dora ime prek trupin tend te zhveshur
Dhe shtrati i djersitur ngjan me nje re
Me duart qe te dridhen
Me syte e nje femije
Papritur me pyet: "A ka te tjere si ne?"

Pastaj ora ndalet dhe toka s'rrotullohet
Hena plasaritet,nuk fryn me as ere...
Me muskuj te tendosur ne pritje te nje britme
Serish peshperite: "Do vdesim edhe ne?"

Te dua,te dua,te dua
Une kaq di
Te tjerat nuk i gjejme,nuk i gjejme dot, as une as ti
Loti yt rrokulliset dhe bie ne gjoksin tim
Ne boten nuk e njohim parajsen e dime

Akrepat po levizin
Toka rrotullohet
Hena e plote
Asgje nuk pipetin

Te dua,te dua,te dua dhe ti e di
Sa here s'ta kam thene ta kam fshehur,je vetem ti

Dhe ndiej doren tende mbi trupin tim te zhveshur
Shtrati i djersitur
Kjo drite kaq e zbehte
Me gjunjet qe dridhen
Me sy te perhumbur, tani une te pyes
"A ka te tjere si ne?"

Dhe prape ora ndalet toka s'rrotullohet
Hena plasaritet,nuk fryn me as ere...
Me muskuj te tendosur ne pritje te nje britme
Serish peshperite: "Do vdesim edhe ne?"

Te dua,te dua,te dua une kaq di
Te tjerat nuk i gjejme,nuk i gjejme dot as une as ti
Loti yt rrokulliset edhe zbret ne gjoksin tim
Ne boten nuk e njohim, parajsen e dime
Akrepat po levizin
Toka rrotullohet
Hena e plote
Asgje nuk pipetin...

Te dua,te dua,te dua dhe ti e di
Sa here s'ta kam thene ta kam fshehur,je vetem ti...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020