Teksti Origjinal

2X
Luje pak me naze at qerpik,
hajde rri me mu veq ni dakik.
Keshu pak moj trendafill me flet,
une t'pi si goten me sherbet.

2X
Hajde hajde moj zemrush,
e ti kalle behe prush.
Bukurin qe ti ma ke,
ne ket bot se ka ashkush.

2X
Hajde zgjatma doren mos rri larg,
sish bo kijameti mem than po.
Mos ja prish moj qefin djalit ri, perendia ka per met shperbly.

4X
Hajde hajde moj zemrush,
e ti kalle behe prush.
Bukurin qe ti ma ke,
ne ket bot se ka ashkush.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020