Teksti Origjinal


Mbi gropa pluhri
Do lindesh ti perdite miku im
Me mijra kenge do kendosh ngadale

Per ngjyra muresh
Do flasesh bardhe e zi
Si lindin ditet me diell dhe nate

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Nje kafe plot me njerez bosh
Me emra shokesh qe ndodh shpesh ti harrosh

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

Ti thjeshte po iken
Po plakesh dalengadale miku im
Me kohen ne xhepa dhe koken pas

Perplasje vitesh
qe ti i jep kuptim
me moden veshur dhe gjoksin jashte

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Une nis nje dite ti ma mbaron
Me leket borxh dhe fatin qe jetojme

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS FUCKIN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

teksti Redi Gjuzi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020