Teksti Origjinal

mu ne keng me zure prit
midis kenges ti me hyre si nje zan ah si perri sikur del oh prej pasqyre mi verbon kta syt e mi nje floknaj derdhur mbi supe ma mer mendjen ma tret larg, se c'ma mbushin me helm kupen lotet e tu qe pikojn varg
t-
prej nga vjen a ku mje rrit,cesht ai shtat qe l'shon drit[ne eles han a n'kacanik]cesht ai det ai oqean n'syt e tu m'behet fontan

ik prej meje mos me c'mend ,prap te them un jam argjend, vi nga struga bregut drinit,t'ja them kenges se mallengjimit

oh kjo nat se ce l'shoj terrin ,edhe hana mbet pa drit,ti vec ti ma solle ferrin,mu ne keng me zure prit,se c'na qenka dashuria,kot me kot mar arratin,ti ben roje n'endrrat e mia,mbi plagen time thur magjin
prej nga vjen........................................................................................

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020