Teksti Origjinal

Udhe e larget me kish mare
Gji e zemer me kish thare
Nene moj e mira nene

Deti I thell e i pa matur dhemshurie
Sa me prite ate nate ti e dije.

Era vjen me thote dy fjale
Ulerinte si e marre
Nene Moj e mira nene

Erdha te gjeta te gjalle
U ula te puth balle

Te putha gjirin e thare
Po dot nuk ta nxora malle
Nene Moj e mira nene

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021