Teksti Origjinal

Zjarr ne male zjarr ne kodra
Po na vika pasha me lodra
Po na vika pasha me lodra

Zjarr ne male zjarr ne bjeshk e
Do ta djegim o Martaneshn e
Do ta djegim o Martaneshn e

S'un e djegish Martaneshn e
Shtate vjeç djali e rrok dyfekn e
Mun si gjarpni me nand kren e

Mahmut pasha aj rrem dragoi
Te nand male ç'i kerkoi
Martaneshin s'un e shtroi

Martaneshi vend i mire
S'duron pashe e s'duron vezir e
S'duron pashe e s'duron vezir e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020