Teksti Origjinal

ISHA NE ENDERR NE GJUME TE NATES
KUJTOVA SE RRI ME TY
KUR FILLOI GJUMI ME ME DALE
FYTYRA JOTE ME RRI NE SY

MOJ SANIE BUKURIE
KENGA JOTE T'KA DALE SOT
MOS TE VIJE KEQ SE PO TE KENDOHET
TA KA QIT ASHIKU JOT

DUL THELLENXA PREJ KAFAZIT
SHKOI NE MAL KU BINTE BORE
JALLA U DJEGSHA SI VAJ GAZI
NUK TE LA PA TE SHTI NE DORE

KU DO TA BEJME BAJRAMIN SONTE
DO TA BEJME TE SHPIA IME
PASH' TE MADHIN ZOT
TEFIK-O M'HAJDE KETU

C'E MORA PALPOCEN-E
E GJUN ZARI ROSEN-E
C'E MORA TABAKEN-E
O PER ME HEQ MERAKUN-E

A DO PARE A DO DIMIE
PARE NUK DU' DIMI' NUK DU'
PASH' TE MADHIN ZOT
TEFIK-O M'HAJDE KETU

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020