Teksti Origjinal

Ma kishe shtepine ne rruge
Kur kaloj qelloj me gure
S'jam e vetme por kam burre
Sote derezeza

C'u ngrita o moj qe ne mengjes
Te t'i shoh dy syte e zes
Moj e bij'e Xhanfizese
Zemren time se c'ma ndez

Hidhe kemben kapto gardhe
Te te shoh o moj pulpen e bardhe
Pulpa jote rrathe-rrathe
Hidhet c'e kafshon nje djale

Te me qani hallin mua
Kam mbetur jetim pa grua
Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua

Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua
Ta ze nje cike ne thua
Sote derezeza

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020