Teksti Origjinal

Kur ishim femije
Enderronim ne te ardhmen tone
Me te bukur se cdo enderrim

Rrjedhin vitet shoke
Sot atdheu ne na kerkon
Ndaj pas zerit te tij ne te vrapojme
Kjo eshte jeta jone

Rinia jone o shtathedhura
Me ballin lart e bukura
Me ju jam gjithmone
Kur na kerkon koha sot

Nuk ka ne bote jo
Si jeta jone
Ne rruget e saj ecim ne o shok
Me ju jam gjithmone
Kur zeri i atdheut na kerkon

Sot te gjithe ne
kush ne jug e kush ne veri
tek ti zemren kemi Shqiperi

Dhe kur jemi bashke
Doren njeri tjetrit shtrengojme
Dhe per veprat sot qe po ndertojme
Kemi cte tregojme

Rinia jone o shtathedhura
Me ballin lart e bukura
Me ju jam gjithmone
Kur na kerkon koha sot

Nuk ka ne bote jo
Si jeta jone
Ne rruget e saj ecim ne o shok
Me ju jam gjithmone
Kur zeri i atdheut na kerkon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020