Teksti Origjinal

Je e lire te shkosh prej meje nese deshiron
se me zore nuk mund te mbahet dashuria jone
deren po ta le te hapur nese gjene me mire
edhe pse ta kam plotsuar gati cdo deshire

Zemra me djeg zemra me dhemb
qe une kto fjaje duhet ti them
por ne kete nate me vaj jam mbush
e para kurre me s'do te lus-ref.

Je e lire ta vazhdosh jeten por me nuk ka kthim
ndoshta ndonjehere te kujtohet se ke qene gabim
deren po ta le te hapur nese gjene me mire
edhe pse ta kam plotsuar gati cdo deshire

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020