Teksti Origjinal

spari her qe te kam pa
zemren ma ki thy
sguxojsha me te kshyr
se ma la shpirtin ne dry
nga dashuria qe kisha
doja te ishe e imja
te doja me zemer
por se dije kush isha
kalonin dite te shumta
veq per ty mendoja
edhe duke rene ne gjume
ty te kujtoja
une nuk mund te harroja
syt e tu te bukur
buzet e embla
me faqe te skuqur
nisi zemra ime
te rrah me shpejtesi
syt me lotonin kur
te shihja ty

ref:
zemra ime
vetem ty te kam
sdua ti harroj
kujtimet tona
un i yti jam

verse 2 :

doja te ishe e imja
smundja te harroja
bukurin tende
dot se rezistoja
te desha me zemer
dhe gjithcka ndodhi tani
propozimin tim
nuk e refuzove ti
gjith kete gje
shpirti im une
e kam ber per ty
qe te mund ta dish
se qfar ndenje
kam per ty
e di qeste harroj
dhe e di qe me do
e di qe deri ne fund
bashk do te jetojm
cdo enderr e imja
tani u realizua
veq per ty
jam duke jetuar

ref:
zemra ime
vetem ty te kam
sdua ti harroj
kujtimet tona
un i yti jam

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020