Teksti Origjinal

Q'eshte kjo rruge , e pafund
Sa premtimet qe mi dhe
Ku je ti , ku je fsheh
Me kujtime , n'bes m'ke pre

Ref.(x2)
E mallkoj ate dite jetime
Kur te mori te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq lehte st'harroj

.....

Q'eshte kjo rruge , fund nuk ka
Per ty thon nuk je më
.......................
Ku je tret , ku je tret
Dua t'qaj por nuk kam zë

Ref.
E mallkoj ate dite jetime
Kur te mori te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq lehte st'harroj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021