Teksti Origjinal

je ma e mira ne kete vend
erdh pranvera ne flokun tend
une kam njohur dhe shume tjera
veq me ty me çel pranvera

sa me shume qe u largova
aq me fort te dashurova
nuk me zihej vendi vend
pa e permendur emrin tend

refreni:

oh sa kam duru
kur nuk ishe ti me mu
malli me ka plas
perseri te erdha pas
oh sa kam duru
kur nuk ishe ti me mu
nuk jetoj pa ty
jo sjetoj pa ata sy

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020