Teksti Origjinal

1.
Pse me ndjek si hije, sozi!
Ti je krijese e dyte, e te qenit tim...?
Mbytur ne dyzim here une, here ti
Kur jemi te dy une e ti.

2.
S'kuptoj se si, me fat te njejte
Eh, te njejtin ndeshkim...
Kurthe me ngre papushim
Gjithe kjo grykesi e smirezi!

3.
Vdekja nuk fal asnje nga te dy,
Thelle atje ne prehje ne amshim
Si eshtrat i patretur rri
Do mbese perjete ky dyzim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019