Teksti Origjinal

1.
Une jam me ty
Dhe ti me mua, te dashuruar
Ec pa u menduar
E pa shikuar nga rruge e gjate

2.
Ti, me koke te ulur e dore te hedhur
Mbi supin tim
Ne te dy te ulur
Ne cep te dhomes
Cigare pime

3.
Dy te urryer
Te dashuruar

4.
Kur me mua vjen
Ti nuk e kupton
Se ne qiell do jemi
Bashke me henen tone

5.
Eej ti, ti nuk e diel cfare po mendoj
Une nuk e kuptoj
Kur e shoh henen e dashuroj

6.
Dy te urryer
Te dashuruar
Dy te perhumbur
Te mallengjyer

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021