Teksti Origjinal

Laberi te thura kenge
moj e shtrrenta laberi
tek ty lindem dhe u rritem
te kujtoj me dhemshuri(2X)

E laberi moj laberi
ska si ti moj ska si ti
kush te thot moj je e ashper
je e lare me flori(2x)

Laberi o vendi bukur
andej nga jam edhe vet
me kuroren permbi koke
dukesh por si nje princesh(2X)

E laberi moj laberi
ska si ti moj ska si ti
kush te thot moj je e ashper
je e lare me flori(2x)

Laberi moj e vertet
per ty po kendoj nje jet
per ty po kendoj nje jet
dhe pa ze sikur te mbes

Dhe pa ze sikur te mbes
dhe pa ze sikur te mbes
dhe pa ze sikur te mbes
do kendoj gjer sa te vdes

E laberi moj laberi
ska si ti moj ska si ti
kush te thot moj je e ashper
je e lare me flori(2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021