Teksti Origjinal

qyteti im sa i bukur
dikur Uskana ty te thone
je i lashte eddhe i vjeter
ti o moj Kercova jone
II
edhe pse o qytet te kam large
shpirte e zemer tek ti i kam
i ri shkova e plak u ketheva
si te lash ashtu s te gjeta

II-refreni

te tregova ,te tregova
se ku eshte ajo kercova
qyteti i bukur e zemer trimi
t.rinjte i merr perendimi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020