Teksti Origjinal

Dëgjoj një zë fëmije
që qan me lot në gur
(2x)
për atë që i dhan jetën
e su kthyen kurrë
ref.
mos i lini nëpër rruuuug
jetën vet ja keni dhën
mos i lini të vetmuar
pa e njohur fjalën nën
mos i lini të friksuar
sësht mëkaterrit sësht fëmij
do të jesh në ne bekuar
kur dhuron dashuri

Loqkat vogla syt pa fajshëm
nga të ftohtit ijan ngri
(2x)
jan të strukur të piklluar
sikur skan asnjë dëshir
ref.(2x)
mos i lini nëpër rruuug
jetën vet ia keni dhën
mos i lini të vetmuar
pa e njohur fjalën nën
mos i lini të friksuar
sësht mëkaterrit sësht fëmij
do të jesh në ne bekuar
kur dhuron dashuri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019