Teksti Origjinal

moj e mira pash jaranin
shko ne prizren me fal bajramin

se n'prizren more ka shyhret e
ka xhamijao mor ka mejtep

ka mejtem more ka xhami e
vin e falen kta djemt e ri e

vin e falen kta djemt e ri e
po bojn dajre me cifteli

po bojn dajre me cifteli
ti mej ra e dada me kcy e

ti mej ra e dada me kcy e
fleta blinit na pik mbi kry e

fleta blinit na pik mbi kry e
spo m'njek zemra me shku ne shpi e

spo m'njek zemra ne shpi me shkue
jaranesha mu ka martue

jaranesha mu ka martue
ska kush fal o bajram me mue

ska kush fal o bajram me mue
more me marr ne gryk e me me shtrengue o hej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020