Teksti Origjinal

Lavdu qoft moj perendija
Qe ta dha ket bukuri jar x2

Nat e dit po kjaj si fmija
E s'po m'teren syt e mi x2

Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Piva ni got raki moj goc
Mashalla te thash

Mashalla te thash
Rakija me ka zan
Çuni osht i vogel
Nizam don me shku

Nizam don me shku
Leter do me m'çu
Ah mor çun i vogel o
S'ka kush me mi knu

Me ti knu ti knoj
Me ti shkru nuk di
Ah mor çuni i vogel o
Çka do t'boj pa ty

Çuno more çun
Gushen si pellum
Mos e pi rakin
Se te ban zullum

Zullumin m'ka gjet
More baca i vet
Hallaku t'kan hastret
Se je top sheqer

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021