Teksti Origjinal

Nga shtepia kur kam dal
zemer thy plot me vaj
dertin tiim skam kujt tja kjaj
shpirti mu dogj si vullkan

Ah.. bre bab si kam met lan
me lejo t'puth niher ne ball
ah.. bre zot o zot o i madh
pse mdenove kshtu pa faj
dhimt e trupit pa pushu
qysh skesh afer per met perqafu
doren tende me shtrengu
per se mrami e met shiku

Po mundohem gajret me ba
fatin e zi kshtut e kam pas
nje dit nese m'lind nje djal
emrin tend kam me ja dhan
o kur t'rritet me i tregu
emrin tand kush e ka trashegu

Ah bre zot o zot o i madh
pse mdenove kshtu pa faj
dhimt e trupit pa pushu
qysh skesh afer per met perqafu
doren tende me shtrengu
per se mrami e met shiku

Ende nje muaj skish kalu
motra leter me kish shkru
forc nuk kishte mem tregu
atdheu i huaj m'ka robnu
a ki loj me coptoj
rrugen zdi ka me te shkoj

Ah.. bre zot o zot o i madh
pse mdenove kshtu pa faj
dhimt e trupit pa pushu
qysh skesh afer per met perqafu
doren tende me shtrengu
per se mrami e met shiku

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021