Teksti Origjinal

Sa çudi! më mblidhen gjithë djalëria
dhe vrapojn' pas gjurmëve të mija
Për dashurinë gjithënjë zemra këndon
se dashuria drejt po fluturon
dritë kam emër, gëzim kam n'zemër
bukurinë e vetë nuk e di
jam vajzë e bukur, më thonë flutur,
djalo zemrën time s'ma njeh
kush më merr mua, merr yll një grua,
bukurinë dhe shpirtin s'ma njeh...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020