Teksti Origjinal

Tringëllinë një zilkë mushke,
tej këndon dhe bulku
po nga krisma e një pushke,
dridhet tërë muzgu
me barrot edhe me hekur,
toka ime ësht' ngarkuar,
vjeshtë e tretë flak e ndezur
fushat, malet ka mbuluar.....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020