Teksti Origjinal

Ish' natë dimri, kishim urri
nën yje e prisnim vitin e ri
një grusht gështenjash dhe pakëz zjarr
malet me borë dhe shokët pranë
një shok "Gëzuar" tha dhe plumbat ajrin çanë
kjo ish' muzika jonë, Liria shpirti i saj ...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020