Teksti Origjinal

Shoh fusha dhe male,
që mbajnë gjurmët partizane
ja, atje rininë e nisëm dhe ndezëm vrullet djaloshare
me zjarr të pashuar,
që ti në gji na ndeze
ne me këngë përherë u zgjuam
dhe çelëm mijëra mëngjese
Ditët tona përherë na ftojnë...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020