Teksti Origjinal

Shkon mbi ujerat e bardha Shqiponja
Njerezit e punes ndien prane
Njerezit qe rriten cdo dite nga Partia
Vrullin e shqipeve kane!

Ne, si qerpiket rreth drites se syrit,
Jemi gjithmone prane saj,
Jeten e ngrejme te paster e te bukur,
Vendin lulezojme ne cdo skaj.

Kur flet partia merr zemra force te re,
Drite e saj eshte drite e viteve,
Gjithe Shqiperia kenge thur pambarim,
Ti je krenari e brezave.

Ja, vijme nga puna te qeshur ne vatrat,
Foshnjat me gaz ledhatojme,
Ndertojme te sotmen e ndritur,
Te ardhmen e bukur shikojme.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020