Teksti Origjinal

Ëndërr jete fryn kaddal,
Çdo kujtim nesër shtegëtarë,
mua malli por si valë,
më nzen shpirtin prush e zjarrë.

Kudo isha prap u ktheva
zemra zemres permalluar
kot m'kerkoni krejt ka isha,
neser do jem gjelberuar.

2x
Eja ti dhe një herë me sytë e zi
t'luajmë bashkë le të na e kanë zili
koha kaloj kudo jemi?
neser ku do jemi unë e ti?

Mdridhet zemra kur të shoh ndryshuar
kur të shoh me ato ndjenja fshehur
n'sytë e tu më s'shihet e verteta
asnjë çast o engjell mos me rri e "fjetur".

Heeejj
Hapi sytë se nuk është ëndërr
nuk është hija e kësaj mbrëmje
është nje cast i gëzuar
i jetes tënde
është nje castë i rinisë,
është nje gezim i dashurisë
ndër pak gëzime qe ke me vete
që pate në jetë...

Heeeej
Kjo netë e fundit në Tokë
ku ti s'jetonë përgjithmonë
por ku të pyesin trego, trego
ishe mysafirë në këtë Botë

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019