Teksti Origjinal

Muzika Tish Daija
Kenduar ne Fest. e 17-te te kenges ne RTV.

Pa shihni, kush vjen nga mali,
Pa shihni, kush vjen nga fusha,
Kalaja e Festivalit
Nje dasem madheshtore ka.

Me fustanelle e xhubleta,
Me kenge e valle e buqeta,
Gjithe ngjyrat qe ka jeta,
Shpalosi mbare Shqiperia.

Mbledhur kenge e valle plot
Nga i gjithe Atdheu,
Si nje lule mali
Harreja shpertheu
Sup me sup si kala
Ti vallezo Shqiperi, e bukura.

Kenduam ne plot drite edhe plot gaz
Ke Gjirokastren tone Kala.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021