Teksti Origjinal

Dola ne rruge ne mengjes
Gezimi ne te qeshte,
Se c'kish' dicka te vecante
Qe s'e gjeja dot.

Degjoj, cicerimat perqark,
Pa shih, se cilat kane ardh'.
Dallendyshet mbushen qiellin tone
Skaj me skaj.

Ato, bukuroshes pranvere
Gjithmone lajmetare i jane
Ballkonet tona si fole
Ato i kane.

Refreni

Moj dallendyshe moj kush e gjen
Sa gjera ty une kam per te thene
Kam njohur une, kur s'ishe ti,
Dashurine.

Moj dallendyshe ti mire se vjen
Sot zemren time shoqe e ke.
Ne krah ti merre e fluturo
Me te bashku gezo.

2 here

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021