Teksti Origjinal

Ti moj lulja e Malesis
Per ty kanges du m ja nis
Per ty kët kange du me knu
Ta din gjithkush se Të Du
Oj lulja e Malesisë (2 her)

Babes e Nanes do t ju tham vet
Se te dua e t kam per jet
Kur pranvera te lulezoj
Krushqit per ty do ti qoj

Oj lulja e Malesisë o heej
Oj lulja e Malesisë o heej

Flokte zez fustan të kuqe
Ma e bukra do t'jesh ndër nuse
Ja merr hanes bukurinë
Ma shton Shpirto KRENARINË

Oj lulja e Malsisë o heej
Oj lulja e Malsisë o heej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021