Teksti Origjinal

Kengen ma te bukur
Dashurine e botes
Ja fali atdheut
Ja fali Kosoves

Fol e qesh e largoj hallet
Jeto shpirti si ta do
Por nje fjal qe ta them sot
Asnjehere mos e harro

Mund te jesh kunder meje
Mund te jesh dhe kunder botes
Por te lutem asnjher
Asnjeher kunder Kosoves

E din mir se sa ka vujtur
Sa gjat ishte e pafat
Kaloj vite kaloj shekuj
Her me lot e her me gjak

Mund te jesh kunder meje
Mund te jesh dhe kunder botes
Por te lutem asnjher
Asnjeher kunder Kosoves

Kengen ma te bukur
Dashurine e botes
Ja fali atdheut
Ja fali Kosoves

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021