Teksti Origjinal

Rruget e ndara
Nuk je ti ajo qe njoha,, Nuk je tii
Qe me shpirt te dashunova Me gjithe shpirt
Pse je ba si lule vjeshte,Akull shpirt e akull zemer
Kush ma vo dhi dashunin,.Kush ma dha dhurate vetminee

Zemerthyer mund te jem ,lamtumire nuk mund te them
Edhepse rruget jane ndare,une te dua si me pare Ref.

Pse nuk je ajo qe ishe,pse nuk jee
Ike porsi dallendyshe ,ike me lee
Kthema zemren qe ma more,kthema zjarrin qe me dogje
Zemra ime nuk eshte Han ,kur te duash me hy me dal ee

Zemerthyer mund te jem,lamtumire nuk mund te them
Edhepse rruget jane ndare,une te dua si me paree

Mos kerko me te harrueee,mos kerkoo
Dije mire se me ke lendue ,mos harrooo
Mos me thuj s enuk te due,dije zemren m’ke coptue
Kush ti mora ndjenjat ty,zemren kujt ja fale tii ee

Zemerthyer mund te jem ,lamtumire nuk mund te them
Edhepse rruget jane ndare,une te dua si me paree

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019