Teksti Origjinal

konstantinee heret po vjen
se jam banun hajdee
maran ne ty amaaan amaan
se jam banun hajde marak ne ty

o ne ma daq moj goce hatrin mue
tjeter ken shikjon me sy
faree jamaaan (2her)

maraku ma i ran se plumii
me njat zemer hajde
moj kattilesh aman aman
me njat zemer hajde moj katilesh

o bi me fjet moj goce
spo me merr gjumi
dojn me me lujtun ment
prej kres fare jaman (2 her)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019