Teksti Origjinal

Mirembrama mirembrama I zoti shpis
a ke buk a ke buko me na dhanee
sa ka deti uje e rare =) (zall)

Dy dele dy dele treqind pare
dy dele dy dele treqind pare
ani qohi djem qohi vasha hyni n'valle
e marshallah marshallah u pska hije

si bakllava si bakllava ne qenijeee

Zare dil te monii
zare moj dil te moniii
se po te pret jarani moj zare sa e bukur je
po te rpet jarani moj zare sa e bukur jeee
zare dil te shpija
zare moj dil te shpija
po te pret shoqnija moj zare sa e bukur jeee x2

Sa defrim sonte dot kem
te gezuar ne dot jem
kenge e valle do kenojme
bashke me shoqni dot festojm
(djalin ton synet e bojm)
allah allah sa sa sa
jemi mbledh jemi tubu miq e shok me I argtu
kenge e vallja dot jehoj kurrniher sdo te pushoj
kenge e vallja dot jehoj kurrniher sdo te pushojj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020