Teksti Origjinal

ne mes te atdheut lind ne kulla kosat qiellore o po vin burrat o kurr nuk vdesin o kurr nuk plaken me flake baroti ja mbulon plagen. sot ne kuvend te arbrit linden djepa kullat i ngrisin me mijra shkrepa por lokja e moqme ja flet ni fjale kullat i ngriti vetem per arber. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.

sot mblidhet shqipja drite leshon rrezja shqipet i mbjellin per mijra breza sa her martohen djem edhe vajza aj cope memedheu e lun unaza. si valet e gjakut bajlozet erdhen si gurr prej gjaku drite leshon rrezen po kur nuk teret po kur nuk thahet sa heq duvakun e mbulon plagen. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet e gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.ref.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021