Teksti Origjinal

O ka ra dielli ka ra hana
Mbi qerpik te çiftit te ri
O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

O çohu dhanderr merr nji valle
Merre nusen dore per dore
O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

...

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020