Teksti Origjinal

Marsi hershem sjell pranveren
Tan Kosova i hap deren
Por kuçedra me nxitim
Heken stinen ne trishtim

Por kuçedra me nxitim
Heken stinen ne trishtim

Qyqavica leshon piskamen
Sharri plak po ja ban gjamen
Drini i bardh e Drini i zi
Derdhen kuq neper Shqipni

Drini i bardh e Drini i zi
Derdhen kuq neper Shqipni

Ref...x2
Jo nuk shkelen stinet tona
Pa u shterru Drini e Valbona
Se nga gjaku stin per stin
Nan Kosova mbjell lirin

Stin per lulet stin e gjakut
N'gjysem shtiz e ul bajrakun
Rozafati e shterr gjinin
Buna derdh me lot pikllimin

Rozafati e shterr gjinin
Buna derdh me lot pikllimin

Ne pranver kur lulet çelin
Vin barbaret e i shkelin
Vall te mjeret nuk e din
Se i ka moti kater stin

Vall te mjeret nuk e din
Se i ka moti kater stin

Ref...x2
Jo nuk shkelen stinet tona
Pa u shterru Drini e Valbona
Se nga gjaku stin per stin
Nan Kosova mbjell lirin

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021