Teksti Origjinal

"Thot nënokja - ç'janë kto plagë ?
Plagt e nënës kullojn gjak
Do ta lëm nënokën të vdes
Apo shpejt do t'lidhim besë ?

Besa jepet për vatan
Shqipria është bab e nan"

Jam ni çik nga Dragobia
Po mor po
Jam ni vajz nga Laberia
Po mor po
Une po vij nga Çameria
Po mor po

Nga Kosova une po vij
Ne Tiran tek vllazt e mi
""Dibra E Madhe" te çon fjal
Te kam nene e me ke djal"

Nga Malsia ju sjell besen
Po mor po
Nga Laberia sjell qendresen
Po mor po
Per Çamerin u sjell kujtesen
Po mor po

Tan Kosova te çon fjal
Nan Shqipni te qofshim fal
"Diber Strug e Gostivar
Jemi vellezer jem shqiptar"

Thot nenokja ç'jan kto plag
Plaget e nenes kullojn gjak
Do ta lem nenoken te vdes
Apo shpejt do t'lidhim bes

Do ta lem nenoken te vdes
Apo shpejt do t'lidhim bes

Veri Jug e Jug Veri
Jemi bij t'nanes Shqipni
Jo nenokja nuk do t'vdes
Djemt e saj do t'lidhin bes

Besa jepet per vatan
Shqiperia esht bab e nan

Jo nenokja nuk do t'vdes
Djemt e saj do t'lidhin bes
Besa jepet per vatan
Shqiperia Shqiperia esht bab e nan o hej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021