Teksti Origjinal

jeahh jeahh jeahh jeahh

Cyanide
Msheli syt e me kujtohet viti 99, e grad e kosoves neper kufi jemi kan , E kemi pas nje anderr se su bleke me pare , jemi djeg per ta prej drenices ne shale , Vike era burrni e barut alltije , shpresen ma te madhe e ke nxer per lotin e femive , po ma pak se Pavarsi ftyren neve na nxive , sun i harrojm na ata neper voreza masive

BR.Ri
Krejt kosova djeg si ni qiri , vajton nana si i ka deg i biri , vajton fmit se buk nuk kan , pysin zotin pse ma buk na lan,
Besen bes ta kam dhan , se Kosoven ska me lan , Ka mu kthy ne Dardani kemi dhan force si Qeki

Ref. 2X
Se krejt boten e shkatroj , me k... krejt i legfizoj , per pavarsi e liri per ket tok e dardani
(Kosove ) 4X

BR .Ri
Shum e sene jane harru se qe zbon mi harru , krejt ata qe jane shku duhet mi perkujtu , e na qe jena ktu se bashku mu bashku , mi nihmu njohnit tjetrit edhe n'kam mu qu , Se kur tjena bashk ska kush se na rzon , ka ardh vakti me mbrojt popullin tone , se un ta maj shpinen e ti ma mu deri fund fundit krah e krah me lluftu

cyanide .
Nese vet ju kina dhan krejt fuqin qe e kan , qdo figur e qeveris , kqyre secili ma hajn , Evropa e ka ni gjep se cilin politikan , ku meten fjalt qe i than premtimet qe na dhan ,
djielli se ndriqon ma qiellen e Prishtines , Brezi ri sod i ka ra kurthen e heruines , asni zemer e bardh asi trut se na pin Evrop tuten e din se na luftem e bim

Ref. 2X
Se krejt boten e shkatroj , me k... krejt i legfizoj , per pavarsi e liri per ket tok e dardani
(Kosove ) 4X

Br. Ri
Qona mengjes i laj syt me gjak , se krejt bota na she tu i ngre kam zhag , kerkush nuk qon kry neve me na kqyr , edhe parlamenti jone na rrejn ne ftyr , Vetevedosje dojm Vetevendosje dojm , nese sna lejojn na apet vazhdojm , boll durum me kan ma te urtit , i perseriti fjal e Albin Kurtit ,
po thojn se na jepin flamur simbole , po flamur simbole kan edhe ekipet futbolle , mi pas than bre dost se krejt qashtu eshte, se edhe me pare tona ata po lujn bigjoz , Jame nervoz bre shok perqata bertas , nese jeni me neve hajdeni permas , se jemi tubu shum me shku parlament me marr Pavarsin se sjon tu na jep

Ref. 2X
Se krejt boten e shkatroj , me k... krejt i legfizoj , per pavarsi e liri per ket tok e dardani
(Kosove ) 4X

Br.Ri .
Let ecim neper koh per ...........
, mos te harrojm 99 fundin e kti zjarit , mos te harrojm tradhtit qe bota na pane , arsye pse flamuri kuq e zi valon ,
se jem shqiptare dhe shqiptere let mbet besa bes dhe shqipate me met , .................................
........................
Se me shekuj e shekuj zi e ma zi , kerjt kta gjak e derdhum per ni cope liri per ni tok te shejnt se stergjyshi na la , ni kultur burrnore qe krejt bota na pa ,
E vnoj doren zemer , ........... .....
ja vdekje e liri per Kosoven jav shkrim , per Kosoven e derdhi gjakun deri piken e fundit , se ajo tok eshte e jonja prej aty sun na l'kuni

Ref. 2X
Se krejt boten e shkatroj , me k... krejt i legfizoj , per pavarsi e liri per ket tok e dardani
(Kosove ) 4X
Brezi ri 6X

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020