Teksti Origjinal

Bleva nje cante
Ishte e bardhe
E bera pis
Nga shkrimet qe lashe
U merzit
Ngjyra-ngjyra
Ajo u fshi

Nuk e tregoj
Nuk e leshoj

Vizatimet qe te dhashe
Qenkan prishur prap
90 grade ato jane vene
S’tregojne me asgje

Nuk duhet te dal
Nuk duhet te jap fjale
Uneduhet te kem prap
Duhet te ecim bashk

Deshire kam
Qe krahe te kete
Te jetoj
Pse nuk flet?
Ecim ngjitur bashk
Reflektojme ne trotuar

Larg sduhet te rri
Ja dhe pak do bjere shi
Nuk duhet te dal
Nuk duhet te jap fjale

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020