Teksti Origjinal

Leskovik o fryn nje ere
O dilni hapni moj penxherete x2

Dilni hapni moj penxherete
O se vjen djali moj vet i trete x2

Se vjen djali moj vet i trete
O me daulle moj me gernete x2

Me daulle moj me gernete
O qemanes o ç'i bie vete x2

Leskovik o gur i thate
O sa te bukra mo i ke grate x2

Sa te bukra mo i ke grate
O si te voglat moj te medhate x2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020