Teksti Origjinal

1-bien tri dajre moj nane te trija njesoj
(a e din oj nana ime se une neser shkoj)2x
2-edhe ti ne shkofsh o moj bij-o
te qofte rruga e mbare
(tu merzit gjergjefi moj bije t'u m'i ba' carapt)2x
3-qe kjo dere e huj' o moj nan-o
m'i asht'shume e rande
edhe cullve t'gjepit(djepit) moj bij-o
do t'ju rrish ne kam(kembe)
edhe cullve t'gjepit moj bij-o
t'u bash temena
4-kur do t'vish te nana jote
do te rrish si mikeshe
kur do t'hahet buke o moj bij-o
ne magje s'un'(s'mund) te vesh
kur do t'pihet uje o moj bij-o
shtamen s'un ta ngresh
5-si gjithe shoqet mori nan-o
edhe une do te shkoj
(dersa' t'jem une gjalle mori nan-o
fjalet s'ti harroj)2x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020