Teksti Origjinal

A te kujtohet ajo vjesht
shiqonim diellin ne perendim
a t'kujtohen ato çaste
kur shijonim lumturinë

A e din kur m'pate thene
se vetem mua me dashuron
premtimin ma pate dhene
se kurre s'me tradhton

Lamtumire majlinda
Lamtumire te thash
se ne syt e tu
genjeshtren une e pash 2x

Melankolia me kaploi
zemra mbushet plot hidhrim
kur te shohe me tjetrin
shkon ne perqafim

A e din kur m'pate thene
se vetem mua me dashuron
premtimin ma pate dhene
se kurre s'me tradhton

Lamtumire majlinda
Lamtumire te thash
se ne syt e tu
genjeshtren une e pash 2x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020