Teksti Origjinal

Moj e mirë
Moj e mirë në majë të bjeshkës
Që më ngjan si lule e pjeshkes ndalu pak
Ndalu pak të them nje fjalë
Zemrën time ç'e ke marrë ti
Pritmë moj
Pritmë moj e mirë e nanës
Që më ngjan si lule e thanës
Ndalu pak
Ndalu pak të them një fjalë
Zemrën time ç'e ke marrë ti

refreni:2x
Nuk rri dot pa t'marrë për nuse
S'rri pa ty moj buzëburbuqe
S'rri pa ty moj sylarushe

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020