Teksti Origjinal

Refreni 2 her :
Pse na mallkove ti o zot
po kam frik se sikzostoj dot
se kjo jet ku ne besojm , na munoka

Mali G
- Hapi syt ne mur po shikoj nji piktur,
Piktura e jetes teme qe zemren ma bani gur
Isha shum i vogel tash u rrita bana burr
Se ca vlere kishte jeta ket sen se msova kurr
Po thith helmin qe nxjerr bari
Po shkruj fjalt e nji shkrimtari
Po mpret dreqi posht te varri
A jam ferr e spo mdjek zjarri
Ku asht aroma realitetit
Ku asht shija e se vertetes
Me e dit se kur po vdes i baj varrin vetes
Dymbdhjet shkurt tre viteve he
e kalume ma ban jeten nji e ngushllume
e shkume e harrume
sun e laj dot kshtu e paska shkru ky zot
qe un me derdh lot
ee fus doren nxhep shoh portofolin bosh
pata tmirat e ksaj bote por i hodha ne kosh
leku nuk asht gjithshka po tu duka per gjithshka spo mvejn keq per veten pra spo thirri o allah

Refreni 2 her :
Pse na mallkove ti o zot
po kam frik se sikzostoj dot
se kjo jet ku ne besojm , na munoka

Ace:
- A i sheh cto lagje,kto fmi qe po rriten
Twa hjeki merzin sa her ku po merzitem
Ahhh sikur ta kisha ndor vetem ni pik uj
Shok ju du me zemer se jam kopja juj
Jena ba sikur foto tmyll mren n'album menoj
Je jan baraz si guri ne lum pse o zot i madh
Na le rrugve hamall
E kam ni shok te vogel qe ja di per hallall
Prej gabimit tem kaloj gjysma e jetes
Fajin kujt tja la , fajin ja la vetes
Kejt ca kalum ti se din tan kto vite
Meta i mallkum po mthon pse u rrite
I kam 100 arsye
I kam 100 rrethana
I kam 2-3 shok qe rrin tu thy berthama
Sun ta mushi menjen sun ta nrroj menimin
Kallxoma nji ngjarje ta kallzoj perfundimin

Refreni 2 her :
Pse na mallkove ti o zot
po kam frik se sikzostoj dot
se kjo jet ku ne besojm , na munoka na munoka

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019